Po veľmi diétnej, na vlnu a svah chudobnej, tohtoročnej zime opäť prichádza jar a s ňou prvá súťaž v roku – PribinaCup v Nitre, ktorý sa bude konať tradične počas veľkonočných sviatkov v termíne 30.3. – 7.4.

PribinaCup je tradične jedna z najlacnejších súťaží na Slovensku, vyznačujúca sa perfektne fungujúcou organizáciou, výbornou kuchyňou pod taktovkou Koťa a Ťapa a učebnicovo postavených tratí v podaní Domina s Vladom, čo je myslím lepší program na trávenie veľkonočných sviatkov, ako ponuka ktorejkoľvek televízie.

Zatiaľ je prihlásených 107 pretekárov z celej európy vrátane 8 slovákov z aeroklubov Bratislava, Žilina a Lučenec. PribinaCup je tradične obľúbený medzi európskymi juniormi a mladšími plachtármi, pričom tento rok nie je výnimkou – napríklad v klubovej triede je polovica zo 44 zatiaľ prihlásených pretekárov mladšia ako 30 rokov a juniorov je v tejto časti väčšina, vrátane celebrít ako Stefan Langer, Patrick Puskeiler, či poľských reprezentantov. Našu mládež budú reprezentovať skúsení Milan Surovčík s Adamom Kacvinským v klubovke a začínajúci Marek Kubán v 20m dvojsedadlovej triede.

Aj keď je prihlasovanie už uzavreté, verím že naša starostlivá Komisia bezmotorového lietania v spojení s novovzniknutou trénerskou radou by bola ochotná zalobovať a dostať do štartovej listiny viac našich mladých nádejí. Takže ostáva len posledná otázka – čo na to juniori? 🙂