Priemerné počasie pokračuje, takže kto ešte nebol v diere išiel do diery.

Kto už bol, rekreačne letel. Priemerné počasie znamenalo dnes, že terminku spustili až o 1330, dostupy 3300 -3500ALT, pri stúpaniach 2-3-4m. Ale aj silné klesania a kumuly len na juhu. Fúkalo trochu menej, asi 30km.

Takže na lokálne trojstovky a päťstovky to stačilo. Rekreačne som nakreslil podstavec včerajšej sove a testoval motor VentuscM. Hluk to robí, ale inak nič moc. Inak tento starý Ventus C je závodní stroj, jemné, rýchle a zákerné lietadlo.

Z výšky 3km som z kabíny Ventus C a mojim nekvalitným mobilom odfotil miesto, kde sa tuším v roku 1866 našiel prvý diamant v Južnej Afrike. Je to na brehu rieky Orange, asi 20km pred sútokom s Vaal a teda kúsok od Douglasu. Ako vidno, alebo asi aj nevidno, dodnes tam akosi amatérsky kutajú.

„Cesta nekončí“, je motto obrázku v titulke. V afrike sú gravel roads normálne, a podobne ako treba v aute znížiť rýchlosť pri prechode z asfaltu na šotolinu, tak sme aj my znížili rýchlosti a dolety vo vetrono pri tomto zhoršenom počasí. Pocity sú podobné, hrkoce to a ide to pomaly.